U prostorijama Fondacije Antun Gustav Matoš u Beogradu 22. lipnja organiziran je prigodni program na kojem su djeci koja su pohađale sate Hrvatskog jezika s elementima nacionalne kulture uručene svjedodžbe povodom završetka školske godine. Događaj je ocijenjen kao povijesni jer je ovo prva generacija učenika koja je pohađala ove sate hrvatskog. Prema riječima profesorice hrvatskog jezika, koja je i vodila ove sate, Dubravke Tinodi na početku je bilo petnaestero djece, a na kraju dvanaestero ih je dobilo svjedodžbe. Profesorica Tinodi rekla je da su djeca tijekom nastave upoznala običaje, neke za Hrvatsku značajne ljude, povijesne događaje i obilježavali razne datume: Dan kravate, Dane kruha, Dane materinskog jezika, glagoljice, Dan planeta Zemlje, Majčin dan, pa Svetog Nikolu, Božić, Uskrs…
Upravitelj Fondacije Antun Gustav Matoš, Marin Piuković istaknuo je, kako je program nastave hrvatskoga jezika s elementima nacionalne kulture značajan doprinos očuvanju jezičnoga, kulturnoga i nacionalnoga identiteta Hrvata u Srbiji.
Ovoj svečanosti nazočili su i predstavnici Hrvatskog veleposlanstva u Srbiji, predvođeni zamjenikom veleposlanika Rep. Hrvatske u Rep. Srbiji Ivanom Zekom Pivačem, koji su đacima dodijelili darove.
Najavljeno kako će i sljedeće školske godine ponovno biti organizirani sati hrvatskog jezika s elementima nacionalne kulture, te kako će interes za ovaj program nastaviti rasti, i da će se sljedeće školske godine uključiti veći broj učenika.










